Джарилгач
Час великих справ ще не минув! На цих світлинах одне з природних чудес України — острів Джарилгач. Його ще називають — «Українські Мальдиви». Але справжнє чудо — рукотворне. Його зробили люди. Це — містечко для безкоштовного відпочинку воїнів АТО та волонтерів. Наскільки це велика справа, що, де, як, для кого, я зараз вам розповім, знаходячись ще під враженням від побаченого. Ну, про все по черзі. Прочитайте до кінця, можливо там є пропозиція для вас, бо є робота у кемпінгу для психологів, художників й інших творчих корисних людей :)
Що це? Це кемпінгове містечко ВОП «Душа Півдня» на острові Джарилгач. ВОП — волонтерський опорний пункт :) Запрошуються для безкоштовного відпочинку ті, хто усі ці роки будував та бився за Україну. Дійсно безкоштовно? Так, безкоштовно. Є, правда, одна умовність — треба купувати газ для приготовлення їжі на плиті, бензин для генератора, тощо. Тож, якщо ви будете користуватися загальною кухнею, то треба буде трохи скинутися десь з розрахунку 10 (десять) грн. на добу за родину. Як записатися, як дістатися, до кого звертатися, що брати з собою — читайте нижче.
На відпочинок у містечку вас запишуть Олександ Діордієв та Голобродський Олександр. Тут є ще одна умовність — оскільки пропозиція діє лише для воїнів АТО та волонтерів, повідомляйте відразу про себе достатньо інформації. Бо тут, у Миколаєві, ми друг друга давно усіх знаємо, та вже ледь не куми і лише по прізвищу або позивному вже вигукуємо: «О, брате! Приїжджай, чекаємо!». Але, якщо ви з іншого міста, то знадобиться коротка перевірка — хто ви, з якого підрозділу, тощо. Не ображайтесь, будь ласка — така перевірка дійсно потрібна, щоб до містечка не потрапили випадкові гості. Зате уявіть собі атмосферу, коли у одному місці збираються люди, для яких Україна — найвища цінність у світі. Свої серед своїх — це просто магія спілкування. Для бійців — це лікувальна магія! Пісні під Чумацьким Шляхом, метеори по зоряному небу, кришталеве море, дружня обстановка взаємоповаги та взаємодопомоги — все це ви відчуєте.
На острів Джарилгач від Скадовська ходять катера. Але треба сідати лише на ОМ-104. Він відправляється від пірсу біля морпорта о 07:30, 10:45, 15:50, а у зворотному напрямі, з острову, о 08:55, 14:15, 17:30. Вартість переправи на теплоході — 80 грн. Саме зараз організатори містечка домовляються з власником теплоходу про зниження вартості для АТО-шників. Так що, плануючи поїздку, перепитайте про це. Можливо вже дешевше, якщо ви назвете «промо-код» :) Вартість дороги до Скадовська розрахуйте залежно від місця відправлення. Наприклад, маршрутка від Миколаєва коштує 180 грн.
Що брати з собою? Якщо вже край скрутно і ви не встигаєте підготуватися під час короткої відпустки з фронту — приїжджайте просто так. Вам будуть раді и ви знайдете тут усе потрібне. Якщо є час і можливості, то бажано взяти з собою якийсь запас їжі на власний розсуд — тушонку, овочі, печиво, каву, цукор, тощо. Близько від причалу є супермаркет АТБ, тож більшість продуктів можна купити прямо перед подорожжю. Тушонку беріть лише ту, яку самі вже куштували і знаєте її якість. З речей беріть туристичний килимок (каримат) та спальний мішок. Обов’язково беріть з собою персональний посуд — чашку, тарілку, ложку. Воду НЕ беріть. Поруч з кемпінгом є потужне джерело корисної води і її вистачає на будь які потреби. Зверніть увагу — у кемпінгу зараз 5 будиночків. Якщо на момент вашого звернення вільного місця у будиночку не буде, то ви можете приїхати з власним наметом!
Організатори особливо наголошують на проханні не брати алкогольні напої — у містечку діє «сухий закон». Тим більше буде задоволення, повернувшись з відпочинку напеченими на сонці й просоленими до кісток, відкрити вже у місті запітнілу пляшку пива :)
Взагалі, Джарилгач — це для тих, хто любить безкомпромісний відпочинок. Море — так море! Більше нічого. Нема набережної, нема дискотек, нема бару, іноді нема зв’язку. Лише море, пісок та сонце. Але вже цього так багато, що нічому іншому просто нема місця :)
Від самого початку створення, у організаторів склалися робочі стосунки з співробітниками Джарилгацького заповідника. Містечко розташоване на кордоні заповідної та рекреаційної зон, та для небайдужих людей тут багато справ — слідкувати, щоб дикі туристи не ламали дерев, щоб не ображали тварин, не смітили. Про острів треба дбати! І тут ВОП «Душа Півдня» як раз на своєму місці. Вже є домовленість з єгерями про спільну акцію по збору сміття з острову по завершенню сезону відпочинку. Приєднуйтеся!
А щодо тварин, які живуть на острові, то так — їм не легко від напливу відпочиваючих. Звичайно вони тут не лякливі і запросто можуть поруч з вами користуватися джерелом. Але вже надто багато туристів розставляє свої намети на острові і не усі з них адекватні люди. Оленів чи муфлонів можна лише здалеку побачити у степу. Або у господарстві заповідника. Острів — закрита для ротації тварин територія і це негативно відбивається на популяції. Тож місцеві єгеря відловлюють згідно плану деяких тварин, щоб проводити штучну ротацію з іншими заповідниками України.
Лише кабан Ушлий зі своєю великою сім’єю почувається досі справжнім хазяїном острову і не соромиться прийти попити водички разом з людьми на заході сонця. Не лякайте їх! Вони геть безпечні! Усі розповіді про напад кабанів на людей на Джарилгачі — глупі казки. Соромно дивитись як чийсь джек-рассел-тер’єр відганяє свинку від водопою, а його власники зі своїми товаришами стоять поруч і ржуть над цим. Усі такі модні, в строкатих одягах, з гламурними зачісками. Особливо гірко від того, що ці дебіли розмовляють українською мовою. Тож допомога нашого кемпінгу потрібна заповіднику! Засранців треба ставити на місце!
Про організаторів кемпінгу. Я вибачаюсь, що не зможу перерахувати усіх причетних. Когось я просто не знаю. Розробили ідею й організували створення кемпінгу Олександ Діордієв, Олександр Голобродський, ГО АРР «Причерноморье», ГО «Коло-медиа» та Громадська Організація «Родина Героїв Небесної Сотні» . Ігор Баклажков, перший домик вже носить твоє ім’я. Хлопці, можливо ви дивитесь на зроблене якось інакше й самі ще не відчуваєте величі створеного. Я знаю, що справжні люди так і живуть — можеш зробити добру справу? Зроби! Але створення ВОП «Душа Півдня» — це справжня велика справа, про які варто розказувати людям. Щонайменше — у моєму власному рейтингу це справа року! Костя Смоленський, ти як першовідкривач і майже абориген, будеш свідком :)
І ця справа ще не завершена. Кемпінг тільки піднявся на ноги, він розвивається й потребує допомоги. Багато чого потрібно — й фінанси, й строй-матеріали, й плавзасоби для транспортування на острів та з острову та таке інше. Але ще потрібні гарні пропозиції! Для бійців, що будуть відпочивати на острові потрібні психологічні заняття, арт-терапія, майстер-класи, тощо. Тож, якщо ви фахівець і готові пожити у кемпінгу та попрацювати безкоштовно, то зв’язуйтеся з організаторами. Тільки вже відразу по справі — не «я хочу», а складіть докладний план реального заходу і пропонуйте.
Тож, приєднуйтесь. Враження гарантовані! І підписуйтеся на сторінку кемпінгу…